top of page

Ve 21. století se může stát umělcem každý


Že neumíte moc kreslit a kreativitě také moc nedáte? To už v dnešní době nevadí. Důkazem toho může být obraz Théâtre D'opéra Spatial, který vyhrál ve výtvarné soutěži Colorado Stat Fair. Na tomto obraze nemusí být nic zvláštního, až na fakt, že jej kompletně namalovala umělá inteligence na základě příkazů, které zadal „autor“ obrazu botovi. Více informací o obraze zde.


V tomto směru jsme nalezli dvě platformy (určitě je jich ale více), ve kterých se dají obrázky vygenerovat, a to Midjourney a Dall-e. Z vlastní zkušenosti musíme říct, že i když to tak nevypadá, platforma Midjourney je uživatelsky relativně přívětivá a během 5 minut už můžete tvořit svá vlastní umělecká díla. Důležitá je ovšem znalost angličtiny, a to z důvodu nalezení toho, kde má uživatel příkazy zadávat, a samozřejmě i dané příkazy jsou v angličtině.


My jsme například pomocí příkazu /imagine (který se zadává vždy) a klíčovým slovům apocalypse, future, last photo, realistic vytvořili impozantní obraz konce světa.

Další obraz (níže) byl vytvořen pomocí klíčových slov god in the end of the tunnel, afterlife, ultrarealistic.

Dokážeme si představit, že tato aktivita by byla zajímavá na zpestření jak v hodinách informatiky, tak i ve výtvarné výchově. Textovou alternativou je poté platforma OpenAI https://beta.openai.com/, kterou si také můžete zadarmo vyzkoušet.

87 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page